Bernvakario klausimai: „žongliravimas“ finansais

Bernvakaris – ne ta tema, kur norėtųsi diskutuoti apie globalines problemas ar kitus rūpesčius. Tačiau finansų tema planuojant visgi neišvengiama.

Planas

Paprastas patarimas ieškant atsakymo į bet kurį klausimą – planuoti. Jei bernvakario organizavimo klausimais susirūpinsite paskutinę dieną, situacija atrodys chaotiška. Ir tikėtina, kad išleisite nemažai pinigų, nes bus sudėtinga atsirinkti, ką iš tiesų pirkti, o ko nereikia.

Įnoriai

Šiaip jau viskas priklauso nuo įgeidžių. Mąstote apie grandiozinę šventę? O gal domina ramus pasisėdėjimas su bičiuliais? Kiekvienas atvejis individualus tiek poreikių, tiek finansų prasme. Kuo daugiau įmantrumo, tuo didesnės išlaidos.

Pasilepinimas

Galbūt iš pastarųjų eilučių atrodo, kad skatinama švęsti kuo kukliau. Ne. Netgi atvirkščiai – bernvakaris nėra labai dažnai pasitaikanti šventė. Tad ar verta „laužytis“ galvojant, kurį kepsnį užsisakyti – paprastesnį ir kainuojantį 5 eurus, ar žymiai gurmaniškesnį, už 15 eurų?.. Klausimas retorinis, bet mintis aiški: pasilepinti galima.

Grįžtame prie planavimo

Finansų aspektai rūpi ieškantiems dovanos. Juk nuo to, kokią dovaną išrinksite jaunikiui, nemenkai priklausys visas šventės biudžetas. Yra bent du variantai – viena didesnė dovana arba kelios smulkesnės.

Panašiai galima kalbėti ir apie aprangą. Tačiau ir vėl verta paminėti, kad tai šventė. O švęsti norisi iškilmingai. Ir jei, pavyzdžiui, sudrisko batai, artėjantis bernvakaris tampa puikia proga atsinaujinti. Tačiau ir šiuo atveju planavimas, o ne impulsyvus pirkimas, padeda geriau „žongliruoti“ finansais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *