Bernvakario priesaika – linksmas šventės akcentas ar rimti pasižadėjimai?

Žmonės, dažnai susiduriantys su bernvakarių šventėmis, mato pačių įvairiausių bernvakarių, tiek tradicinių, nepadorių su kuo daugiau gėdos, tiek rimtų ir į visą bernvakario šventimą verčiančių pažiūrėti kitaip. Pasak jų, dažniausiai laukiamiausias momentas yra bernvakario priesaika. Smagu, kuomet bernvakario šventimą vainikuoja linksma jaunikio priesaika, kuri pabrėžia viengungiško gyvenimo pabaigą ir naujo etapo pradžią. Tokios priesaikos priverčia pasijuokti, tačiau pasitaiko ir priesaikų, kurios priverčia iš ties smarkiai susimąstyti.

Visi esame girdėję juokingų, daug žadančių ir šelmiškų priesaikų, bet apie rimtas ir iš ties prasmingas išgirsti tenka kur kas rečiau. Draugų sukurtos priesaikos, kaip ir visas bernvakaris, būna linksmos, verčiančios pasijuokti. Retai, bet pasitaiko priesaikų, kuriomis nori pasidalinti patys jaunikiai. Štai keletas atrinktų gražiausių priesaikų, kurios ne tik vainikuoja naują gyvenimo etapą, tačiau ir priverčia šiek tiek suklusti.

Šios priesaikos vienas iš pasižadėjimų – „mylėti save dar labiau nei iki šiol ir šią meilę rodyti bet kada ir bet kur pasitaikius bent menkiausiai progai“. Gilus ir labai teisingas pažadas, padėsiantis gyventi laimingesnį gyvenimą, nepaisant to, jog bernvakariai dažniausiai rengiami su mintimis, kad po vestuvių gyvenimas nebebus toks linksmas, koks buvo iki jų.

Kitas labai įsimintinas pažadas – „ prisiekiu prisiminti visų geriausių draugų, ypač dalyvaujančių bernvakaryje, gimtadienių datas, vardadienius, pomėgius ir šiuos bičiulius nuolat pagerbti skambučiais, dažnais susitikimais ir bendrais vakarėliais“. Šiuo pažadu, jaunikis prisiekia ne tik daryti kažką savo labui, tačiau nepamiršta ir pagerbia sau labai artimus žmones – draugus, kurie atidavė visą širdį, organizuodami šventę ir galvodami bei stengdamiesi, jog ši svarbi bernvakario diena dar ilgai išliktų jaunikio prisiminimuose. Tokiu būdu jaunikis išreiškia dėkingumą.

Priesaika priesaikai nelygi ir visuomet jos būna skirtingos, priklausomai nuo to, kas ją rašo, ar profesionalai, ar draugai. Rašant priesaiką svarbu, kad priesaikoje atsižvelgiama į jaunikį ir jo pomėgius, jaunikiui tikrai visuomet malonu jausti, jog į priesaiką buvo įdėta daug darbo. Tačiau dar žavesnės tos nuoširdžios priesaikos, kuriomis jaunikis išreiškia dėkingumą ir gali – pasidalinti savotiškais pasižadėjimais. Tokie pasižadėjimai dažniausiai nelieka tik pažadais – jie materializuojasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *