Interaktyvios pramogos su siaubo prieskoniu jau Klaipėdoje

Visame pasaulyje išpopuliarėję pabėgimo kambariai – tokios pačios koncepcijos video žaidimų atitikmuo realybėje, kurių keliamu jauduliu jau gali mėgautis ir Klaipėdos gyventojai.

Pirmąjį tokį kambarį 2006 metais sukūrė kompiuterinių žaidimų šalininkai – grupelė San Fransiske įsikūrusių programuotojų. Anglų novelistės Agatos Kristi detektvyvų motyvais sukurtas pabėgimo kambarys netruko užkariauti tiek vietinių, tiek naujų potyrių ištroškusius turistus, kurie per keletą metų kambario idėją paskleidė po visą pasaulį.

Pabėgimo kambariai – tai interaktyvus žaidimas, kurio metu nedidelė grupelė žmonių užrakinami patalpoje, iš kurios jie turi pabėgti per numatytą laiko tarpą, pasinaudodami kambaryje esančiomis priemonėmis ir užuominomis. Paprastai pabėgimo kambariai skiriasi temomis, sudėtingumo lygiu bei maksimaliu dalyvių skaičiumi žaidime.
“Slaptas cechas” – Šermukšnių gatvėje Klaipėdoje įsikūrę pabėgimo kambariai.

“Slapto cecho” įkūrėjas Edgaras Radvila tik paslaptingai šypteli: “ateikite ir patirkite patys”. Pagrindinė tokio slaptumo priežastis – kuo mažiau žinoma, apie tai, kas laukia dalyvių, tuo intensyvesnės emocijos patiriamos vos pasigirsta užrakinamų durų garsas. Tam, kad būtų užtikrinamas maksimalus slaptumas, kiekvienas pabėgimo kambarys turi galiojimo laiką: pabuvęs viename mieste, kambarys bus perkeliamas į kitą, o jo vietoje atsiras nauja paslaptis.

“Slaptame ceche” nuotykių ir įtampos ištroškusiems dalyviams siūloma išbandyti savo jėgas ištrunkant net iš trijų skirtingų kambarių. Pradedantiesiems siūloma įsibrauti į pagrindinę priešų bazę ir rasti slaptą informaciją, padėsiančią sustabdyti atominę ataką.. Šiek tiek vyresniems siūlomas antro sunkumo lygio galvosūkis – KGB tardymo izoliatorius, kuriame reikės dėti visas pastangas išvengti vis labiau besiveržiančių antrankių. Siaubo filmų mėgėjams siūlomas trečio sudėtingumo lygio kambarys, kur žaidėjus į savo į savo spąstus įvilioja žudikas – psichopatas.

Kaip pastebi “Slapto cecho” įkūrėjas Edgaras Radvila, labiausiai pabėgimo kambariai traukia trilerių ir įtampos mėgėjus: “Žmonėms nebeužtenka tik žiūrėti, kaip Tomas Kruzas ekrane blaškosi tarp slaptų dokumentų, kai jam į nugarą kvėpuoja priešų žvalgai. Žmonės nori tapti tais tomais kruzais ir patirti tai, ką patiria jų herojai.”

Pabėgimo kambariai – tai komandinis žaidimas, kurį įveikti galima tik dirbant petys į petį su kitais dalyviais. Kuo greičiau dalyviai išmoksta dirbti kartu, tuo didesnė tikimybė ištrūkti iš pabėgimo kambario laiku. Dėl šios priežasties pabėgimo kambariai tapo ne tik emociniu žaidėjų išbandymu, bet ir komandos formavimo priemone, kuria naudojasi vis daugiau įmonių, siekdamos sustiprinti darbuotojų gebėjimo dirbti grupėje įgūdžius.

Apsilankykite: www.slaptascechas.lt; Šermukšnių 2A, Klaipėda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *